UTRECHT - Maarten van Heuven, raadslid en fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren, verlaat de gemeenteraad. Van Heuven is raadslid sinds 2018 en werd in 2019 fractievoorzitter. Hij is al actief voor de fractie sinds 2015. Maarten van Heuven is recent begonnen aan een andere functie die niet te combineren is met de Utrechtse raad. Van Heuven: "Raadslid zijn is een enorme eer, maar de tijd is gekomen om uit de raad te stappen en de fractie te verlaten."
Maarten van Heuven is recent gestart als persvoorlichter van de Tweede Kamer-fractie van de Partij voor de Dieren. Hij werkte eerder voor verschillende redacties bij de publieke omroep, kent de partij en haar standpunten door en door en heeft in Utrecht veel samengewerkt met media. "In deze nieuwe functie komt zo ongeveer alles samen wat ik eerder deed. En hoe leuk dat ik gewoon voor de partij blijf werken, op nationaal niveau."
In al die jaren heeft Van Heuven veel betekend voor dierenwelzijn, klimaat en natuur. Hij kwam met eigen voorstellen tegen vuurwerk, dierenleed bij hengelen en fossiele reclame. Het verlaten van de raad vindt hij geen gemakkelijke keuze. "Vanuit de raad iets kunnen betekenen voor mens, dier, natuur en klimaat heb ik al die tijd echt geweldig gevonden. Het raadswerk heeft me nooit verveeld. Hier speelt ook mee dat de Utrechtse fractie een geweldig team is."
Opvolgers
Opvolging komt dan ook uit het team. Raadslid Anne Sasbrink wordt fractievoorzitter en commissielid Louise de Vries neemt haar plek in de raad weer in. Deze raakte ze kwijt toen de Partij voor de Dieren bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart een zetel verloor. Anne Sasbrink: "Het is een logische stap dat ik met al mijn ervaring in de raad de fractie ga leiden. Ik zit sinds 2019 in de raad en ik ben er klaar voor om in deze nieuwe rol met ons leuke team door te gaan met het strijden voor onze idealen." Louise de Vries zegt: "Het was echt wel een bittere pil dat wij in maart een zetel verloren. Gelukkig kon ik bij de fractie blijven als commissielid en ik vind het supergaaf dat ik weer als raadslid volop aan mijn idealen kan werken."De wijzigingen treden al snel in. Maarten van Heuven zal nog als fractievoorzitter het debat doen over de Programmabegroting op 12 november en neemt afscheid tijdens de raad van 19 november. Vanaf die dag vervullen Anne Sasbrink en Louise de Vries hun nieuwe functies.

6.8 ℃







































