UTRECHT - Op 3 oktober speelt schrijver en dichter Dorien Dijkhuis haar voorstelling Solastalgia in het bijzondere gebouw van Stadsklooster Utrecht.

De term solastalgia beschrijft het gevoel van heimwee naar een thuis dat niet meer bestaat, een gevoel dat schrijver en dichter Dorien Dijkhuis in deze voorstelling op aangrijpende wijze verkent.

Begeleid door de improvisatieklanken van basgitaar, viool, turntable en zang verweeft Dijkhuis een persoonlijk relaas over verlies met een groter verhaal over klimaatpijn en rouw.

Hoe blijf je staan als alles om je heen lijkt in te storten? Hoe put je schoonheid uit pijn? In Solastalgia nodigt Dijkhuis het publiek uit tot reflectie op persoonlijke en collectieve verlieservaringen en vraagt zij zich af hoe we ons kunnen blijven verbinden met een wereld die op het punt staat te verdwijnen.

Samen met basgitarist Bruno Ferro Xavier da Silva, violist Myrthe van de Weetering en turntablist Enio Ramalho brengt zij zo een muzikale ode aan de kwetsbaarheid en de schoonheid van het leven en aan de helende kracht van de verwondering.

Dit programma is onderdeel van de serie ‘Heimat’.

Ons culturele seizoen 2025/2026 staat in het teken van Heimat. Dit Duitse woord is moeilijk te vertalen; het betekent zowel thuis- of geboorteland als de plek waar je je thuis voelt, los van je afkomst. Met dit thema vragen we: wat is thuis? Je buurtcentrum? Je familie? Je geboortegrond? Hoe voelt het om je ergens (niet) thuis te voelen? Waar voel je je verbonden, en met wie? We programmeren verschillende bijzondere evenementen rondom dit thema.

Info

Het evenement is op vrijdag 3 oktober 2025 en begint om 20:15 uur.

Tickets kosten 15 euro en er is een social price beschikbaar van 7,50 euro.
Kaartjes zijn te koop via: http://bit.ly/4mPHGaT