UTRECHT - Het Nederlands Film Festival gaat een unieke samenwerking aan met privébioscoop TheAnyThing: naast de reguliere premièrevertoning in Stadsschouwburg Utrecht, beleeft openingsfilm Downtown op 25 september gelijktijdig zijn première in de drie nieuwe privézalen van TheAnyThing in Pathé Utrecht Leidsche Rijn. Het is voor het eerst dat een openingsfilm van een filmfestival simultaan ook in een privébioscoop te zien is.

Ook is er een speciale NFF x TheAnyThing filmcollectie samengesteld die tijdens de gehele duur van het filmfestival en daarna in alle vestigingen van TheAnyThing te boeken is. Naast diverse Gouden Kalf winnaars, zoals Voor de meisjes en Sweet Dreams, is vanaf 30 september ook de nieuwe Nederlandse film Stand Up bij TheAnyThing te zien.

Marjolijn Bronkhuyzen, Algemeen Directeur NFF: "Deze samenwerking tussen het Nederlands Film Festival en TheAnyThing is opgezet om de Nederlandse film bij nog meer bezoekers onder de aandacht te brengen. In TheAnyThing kunnen bezoekers hun bioscoopbeleving personaliseren en de films uit de NFF collectie op een eigen unieke manier beleven. Daarbij is de opening van de drie nieuwe zalen in Leidsche Rijn een mooi startschot voor de samenwerking in filmstad Utrecht, onze gedeelde thuishaven."

TheAnyThing oprichter Thomas van de Weerd: "Toen we een aantal jaren geleden in Utrecht het prototype voor TheAnyThing ontwikkelden, had ik niet durven dromen dat we bij de opening van onze vijfde locatie, in Leidsche Rijn, zo'n primeur zouden hebben samen met het Nederlands Film Festival. Nooit eerder kon een openingsfilm zo exclusief in een privé setting worden beleefd."

Voor de NFF x TheAnyThing filmcollectie, klik hier.


TheAnyThing in Pathé Utrecht Leidsche Rijn
Sinds begin september is Utrecht's eerste privébioscoop TheAnyThing officieel geopend bij Pathé Utrecht Leidsche Rijn en en brengt hiermee een volledig gepersonaliseerde bioscoopervaring naar de stad. Het biedt bezoekers de mogelijkheid om van meer dan 2000 films, van de nieuwste bioscooptitels tot klassiekers, te genieten en daarbij het tijdstip én de instellingen zoals licht, geluid en pauze van hun eigen zaal te bepalen. De bekende Pathé snacks kunnen worden aangeschaft en genuttigd tijdens de film.

Over openingsfilm Downtown
De film vertelt het verhaal van drie jonge vrienden die zich vol overgave in de hedonistische uitgaansscene van Amsterdam storten tot het toen mysterieuze aids zijn entree doet en een sluier legt over hun levens. Tweeëndertig jaar later – in de lockdown van 2021 - proberen ze hun vriendschap nieuw leven in te blazen. De film is vanaf 1 oktober in de Nederlandse bioscopen en bij TheAnyThing te zien.